Aktualności

Funkcjonowanie PW od dnia 24 stycznia 2022 r.

W trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, zgodnie z decyzją nr 7/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 20 stycznia 2022 r.,  od 24 stycznia do 22 lutego 2022 roku wszystkie zajęcia dydaktyczne oraz egzaminy i inne zaliczenia na PW odbywają się w trybie zdalnym

Finansowanie zagranicznych staży dydaktycznych

Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania do wyjazdów na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW (finansowanie w ramach projektu pn. „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”).

W celu uzyskania dofinansowania do planowanego wyjazdu na zagraniczny staż dydaktyczny prosimy o złożenie formularza rekrutacyjnego w terminie do dnia 7 lutego 2022 r.

Monografia dra Marka Porzeżyńskiego

Nakładem Instytutu Wydawniczego EuroPrawo ukazała się monografia opracowana przez dra Marka Porzeżyńskiego pt. Cyberbezpieczeństwo dostawców usług cyfrowych.

Zapraszamy do lektury!

Konferencja międzynarodowa „Philosophy in Informatics VI”

W dniach 16-17 grudnia 2021 r. odbędzie się współorganizowana przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych konferencja międzynarodowa „Philosophy in Informatics VI”. Temat tegorocznej edycji to “Frontiers of philosophy of computing and information”.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW

Pan doktor Marek Porzeżyński z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych otrzymał stypendium w IV edycji konkursu na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”. Staż będzie realizowany w Keio University (Japonia).

Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia dydaktyczne w trybie zdalnym od dnia 20 grudnia 2021 r.

Informujemy, że zgodnie z decyzją Rektora PW w okresie od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym.

Erasmus+ online information meeting

Warsaw University of Technology Centre for International Cooperation invites all students interested in participating in Erasmus+ programme to the online information meeting on December 9.

The goal of the meeting is to present the most important issues related to participation in Erasmus+ programme at WUT and reply to all of the questions you may have.

The meeting will be conducted in English.

Spotkanie informacyjne dot. programu Erasmus+

Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów naszego Wydziału zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ na spotkanie informacyjne online 7 grudnia.

W trakcie spotkania pracownicy Biura Erasmus+ przedstawią ogólne zasady programu i odpowiedzą na pytania uczestników.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Tokenizacja pieniądza.

Termin: 07.12.2021 godz. 16:00

Rejestracja: https://zoom.us/

Spotkanie Rady Interesariuszy

W dniu 25 listopada br. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej nowej kadencji.

Przedmiotem rozmów był przede wszystkim rozwój różnych obszarów współpracy w zakresie doskonalenia jakości kształcenia.

Kiermasz Świąteczny PW

W dniach od 2 - 3 grudnia w godz. 10:00 - 18:00 odbędzie się przed Gmachem Głównym kiermasz świąteczny, na którym będzie można będzie między innymi otrzymać uczelniane gadżety w zamian za datek na Stypendium pod choinkę dla wyróżniających się studentów i doktorantów PW.

Obowiązek noszenia maseczek w trakcie zajęć dydaktycznych

Informujemy, że na terenie Uczelni, we wszystkich pomieszczeniach i przestrzeniach zamkniętych, obowiązuje nakaz zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa. 

Z tego obowiązku są zwolnione osoby wypowiadające się podczas prowadzenia zajęć  (studenci, prowadzący zajęcia) w celu realizacji procesu kształcenia.

Wyniki konkursu MINIATURA 5

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki piątej edycji konkursu MINIATURA.

Wśród laureatów jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr Marek Porzeżyński, który będzie realizował projekt "Prawne i etyczne ograniczenia wykorzystania danych biometrycznych w Unii Europejskiej i w Polsce".

Konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów"

W dniu 9 listopada 2021 r. w godz. 11.00-16.30 odbędzie się konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów". Konferencja jest organizowana w ramach projektu "Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni".

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_H5KS8kiDQgGt6RoIWD53mw

Monografia dra Pawła Stacewicza

Zapraszamy do lektury monografii autorstwa dra Pawła Stacewicza pt. Pojęcia jako funkcje decyzyjne. Zagadnienia filozoficzne, metodologiczne i informatyczne, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej. Książka stanowi piąty tom serii wydawniczej „Informatyka a filozofia”.

Zapraszamy do lektury!

Laureaci Złotej Kredy 2021

W dniu 23 października 2021 r. odbyła się uroczysta XIII Gala Złotej Kredy, na której wręczone zostały przez przedstawicieli studentów nagrody nauczycielom akademickim. 

Uroczystość konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

W dniu 21 października br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w V edycji Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

KOMUNIKAT

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 3/2021 w sprawie wyników wyborów uzupełniających w grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Stypendium pod choinkę

Biuro Komunikacji i Promocji rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę. Jest to stypendium przyznawane studentom i doktorantom Politechniki Warszawskiej zaangażowanym w promocję Uczelni oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku.

 

Szczegóły oraz regulamin na stronie:
https://www.pw.edu.pl/Stypendium-pod-choinke-2021

KOMUNIKAT

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 2/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Monografia dra Sebastiana Zielińskiego

Nakładem wydawnictwa Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy ukazała się monografia autorstwa dra Sebastiana Zielińskiego pt. Prawo do obrony podmiotu zbiorowego.

Zapraszamy do lektury!

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. mojeID, czyli e-tożsamość w usługach komercyjnych i publicznych.

Termin: 26.10.2021 godz. 16:00

Rejestracja: zoom.us/webinar/register/WN_jdKLul4HSc22KXAaqmDGTA

KOMUNIKAT

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 1/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Student as the New European Bauhaus influencer

Zaproszenie do dyskusji: "Student as the New European Bauhaus influencer" (26.10.2021)

Studenci funkcjonują w wielu środowiskach przez co mogą wywierać silny wpływ na różne grupy społeczne, kreując nowe ważne idee #NEB jest platformą budowania więzi, aby zapewnić zrównoważony rozwój środowiskowy.

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_cgRTGqplTg6bfe3FRAdipw

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pracownika Wydziału

Minister Edukacji i Nauki uhonorował zasłużonych nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W dniu 8 października br. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył medale pracownikom PW. Z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani doktor Dorota Wilkowska-Kołakowska.

Serdecznie gratulujemy!