2023-07-11, Webinarium

Wersja Polska | Українська версія

WEBINARIUM POLSKO-UKRAIŃSKIE

Konsolidacja w szkolnictwie wyższym: uwarunkowania i dobre praktyki

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР

Консолідація у вищій освіті: умови та добрі практики

Data: 11 lipca 2023 r.

Godzina: 13:00 - 15:00 CET

Увага! Для учасників з України - початок Форуму о 14.00 за Київським часом

Rejestracjahttps://forms.office.com/e/g0263LmdvX

Webinarium odbędzie się w języku polskim i ukraińskim z tłumaczeniem symultanicznym. W celu skorzystania z funkcji tłumaczenia prosimy o założenie darmowego konta i pobranie aplikacji ZOOM.

Instrukcja_pol (.pdf, 398,53 kB)

11 lipca 2023 r. w godz. 13.00-15.00 CET (14.00-16.00 czasu kijowskiego) Politechnika Warszawska wraz z Fundacją Rektorów Polskich i Związkiem Rektorów Ukrainy organizuje polsko-ukraińskie webinarium nt. "Konsolidacja w szkolnictwie wyższym: uwarunkowania i dobre praktyki". Webinarium odbywa się w ramach projektu MEiN-PW "Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki RP.

Zapraszamy kierownictwo uczelni polskich i ukraińskich, ekspertów oraz osoby zainteresowane problematyką szkolnictwa wyższego i nauki w obu krajach.

Podczas webinarium polscy i ukraińscy eksperci zaprezentują wyniki badań prowadzonych w ramach Projektu, m.in. przedstawią ukraińskie, polskie i międzynarodowe doświadczenia w zakresie konsolidacji (fuzji) w szkolnictwie wyższym, przede wszystkim dobre praktyki w zakresie łączenia uczelni, ale także wyzwania i problemy z tym związane. Szeroka dyskusja w gronie ekspertów i liderów uczelni pozwoli m.in. na sformułowanie wniosków dla Ukrainy w kontekście odbudowy i modernizacji szkolnictwa wyższego.

13:00 - 13:15

Otwarcie Webinarium

• prof. Jerzy Woźnicki, Lider Projektu, Prezes Fundacji Rektorów Polskich
  • Wojciech Dziedzic Zastępca dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN