Bohdan Veselovskyi

Богдан Веселовський

Bohdan Veselovskyi jest doktorem nauk prawnych w dziedzinie prawa międzynarodowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki. Autor licznych publikacji naukowych w krajowych i zagranicznych czasopismach naukowych (w tym Scopus) na różne tematy naukowe z zakresu prawa międzynarodowego i europejskiego. Kierownik Grupy Ekspertów ds. Integracji Europejskiej i Koordynacji Polityki w Dyrektoracie Planowania Strategicznego i Integracji Europejskiej Ministerstwa Sprawiedliwości Ukrainy.

Богдан Веселовський, кандидат юридичних наук за спеціальністю "Міжнародне право", Інститут міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Автор численних наукових публікацій у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях (у тому числі Scopus) на різноманітну наукову тематику в галузі міжнародного та європейського права. Керівник експертної групи з питань європейської інтеграції та координації політики Директорату стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства юстиції України.