2023-10-24, Monografia autorska Prof. Jerzego Woźnickiego

Wersja Polska | Українська версія

Monografia autorska Prof. Jerzego Woźnickiego pt.: Місія, соціальна роль та інституційна культура Конференції ректорів aкадемічних шкіл Польщі. Мистецтво ректорства, системний контекст та досягнення KRASP stanowi Wydanie II zmienione, opracowane w ramach realizacji Projektu MEiN-PW pn. Polsko-Ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni, realizowanego przez Politechnikę Warszawską na zlecenie i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Wydanie I książki w języku polskim, zostało zadedykowane przez autora rektorom uczelni członkowskich Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) z okazji 25-lecia KRASP oraz 20-lecia Fundacji Rektorów Polskich (FRP).

Wydanie II książki w języku ukraińskim, zostało rozszerzone. Zawiera ono oryginalne, napisane pierwotnie w języku polskim Części I-III przeniesione bez zmian, ale zostało ono rozszerzone o Część IV dodaną przez autora, poświęconą analizie komparatywnej statutów KRASP i ZRUU jako dokumentów konstytuujących narodowe konferencje rektorów w Ukrainie i w Polsce.

Książka została zadedykowana przez autora rektorom uczelni członkowskich Związku Rektorów Uczelni Ukraińskich.

Monografia trafia do rąk  ukraińskich rektorów i ekspertów w okresie trwającej w Ukrainie niszczycielskiej wojny będącej następstwem agresji rosyjskiej. Oczekując na zwycięskie dla Ukrainy zakończenie konfliktu, autor ma nadzieję na wykorzystanie przedstawionych doświadczeń w  przyszłych działaniach ZRUU przy wsparciu KRASP, na rzecz odbudowy szkolnictwa wyższego w Ukrainie.

Link do książki:  Monografia autorska Prof. Jerzego Woźnickiego (.pdf)