2021-11-09, Forum

Wersja Polska | Українська версія

POLSKO-UKRAIŃSKIE FORUM REKTORÓW

ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ РЕКТОРІB

Data: 09 listopada 2021 r.

Godzina: 11:00 - 16:30 CET

Увага! Для учасників з України - початок Форуму о 12.00 за Київським часом

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_H5KS8kiDQgGt6RoIWD53mw

Forum odbędzie się w formie hybrydowej, w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język ukraiński. W celu skorzystania z funkcji tłumaczenia prosimy o założenie darmowego konta i pobranie  aplikacji ZOOM.

Instrukcja_pol (.pdf, 398,53 kB)

W dniu 9 listopada 2021 r. Politechnika Warszawska będzie gościć polsko-ukraińską Konferencję pn. Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów (PUFR), która podsumuje Cykl I realizacji Projektu „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”, realizowanego przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW w latach 2018-2021 na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Partnerami Projektu są narodowe konferencje rektorów w Polsce i w Ukrainie – Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich KRASP i Związek Rektorów Uczelni Ukrainy, a także Fundacja Rektorów Polskich, jako sygnatariusze Umowy Trójstronnej z Aneksem nr 1. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki Ukrainy.

W ramach Forum zostanie przedstawiona monografia z realizacji Projektu zawierająca wyniki badań przeprowadzonych w Polsce i w Ukrainie w ramach realizacji Projektu w latach 2019-2021, nt. finansowania szkolnictwa wyższego, rankingów w strategiach uczelni, statutów, a także szkół doktorskich w Polsce. Rektorzy zamierzają przedyskutować także założenia ideowe i kierunkowe na przyszłą współpracę polsko-ukraińską rektorów na lata 2022-2024, w ramach Cyklu II.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej, z udziałem ok 40 rektorów z Polski i Ukrainy oraz zaproszonych gości, a w tym oficjalnych przedstawicieli obu krajów – fizycznie obecnych w murach PW, a także pozostałych zaproszonych uczestników reprezentujących uczelnie członkowskie KRASP i ZRUU oraz instytucje przedstawicielskie nauki i szkolnictwa wyższego.

Konferencja odbędzie się w językach polskim i ukraińskim, z tłumaczeniem symultanicznym.

Założenia i formuła PUFR - załącznik (.pdf)

Rejestracja. Kawa powitalna

Sesja otwierająca

Wystąpienia powitalne
Przewodniczący Sesji: prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba, JM Rektor Politechniki Warszawskiej

• Oleksii Shkuratov, Wiceminister Edukacji i Nauki Ukrainy (online)
  • Prof. dr hab. Jan Szmidt, Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Rektor Politechniki Warszawskiej w latach 2012-2020
  • Prof. d.n. Petro Kulikov, Przewodniczący Związku Rektorów Uczelni Ukrainy, Rektor Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury
  • Prof. dr hab. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich, Lider Projektu

Założenia programowe PUFR

• Prof. dr. hab. Jerzy Woźnicki, Lider Projektu

Sesja I

Sesja sprawozdawcza
Przewodniczący Sesji: prof. dr hab. Jan Szmidt, Honorowy Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich

• Dr Iryna Degtyarova, Politechnika Warszawska, Koordynator Programowa Projektu „Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni” – wyniki i kluczowe wnioski z realizacji projektu w latach 2018-2021”

• Dyskusja z udziałem uczestników PUFR
  • Podsumowanie Przewodniczącego Sesji

Lunch

Sesja II

Sesja programowa
Przewodniczący Sesji: prof. d.n. Petro Kulikov, Przewodniczący Związku Rektorów Uczelni Ukrainy

Podpisanie Aneksu nr 2 do Umowy Trójstronnej z dnia 14 listopada  2017 r. przez jej Sygnatariuszy

• Prof. dr. hab. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich, Lider Projektu
    „Treści Aneksu nr 2 do Umowy Trójstronnej oraz propozycje programowe na 2022 r. w ramach Projektu Polsko-Ukraińskiego"

• Dyskusja z udziałem uczestników PUFR.
  • Podsumowanie Przewodniczącego Sesji

Sesja III

Sesja podsumowująca
Przewodniczący Sesji: prof. dr hab. Jerzy Woźnicki, Prezes Fundacji Rektorów Polskich, Lider Projektu