Larysa Chovnyuk

Лариса Човнюк

Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Narodowego Uniwersytetu Akademia Kijowsko-Mohylańska (NaUKMA), z wykształcenia jest filologiem i historykiem. Od 1996 roku pracuje w Dziale Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu, koordynuje programy mobilności akademickiej na uniwersytety w Toronto (Kanada), Glasgow (Wielka Brytania), Sciences Po, UPEC (Francja), Helsinki, Tampere, Jyvaskyla (Finlandia), Giessen, Jena, Saarland University, European University of Viadrina (Niemcy) i wielu innych. Pełniła funkcję Wiceprezydenta ds. współpracy międzynarodowej w NaUKMA, jest członkiem Rady Akademickiej NaUKMA, koordynuje lub współkoordynuje liczne projekty międzynarodowe, w tym Students' Mobility Capacity Building in Higher Education in Ukraine and Serbia (Erasmus+ KA2 CBHE), Resource and Energy Efficiency and Circular Economy (Erasmus+ KA2 EMDM), Kyiv and Glasgow Twinning for Impact: strengthening research capacity through strategic partnership (Universities UK International) i inne. Zainteresowania badawcze: polityka edukacyjna, edukacja międzynarodowa, internacjonalizacja edukacji.

Начальник відділу міжнародного співробітництва НаУКМА, філолог і історик за освітою. З 1996 р. працює у відділі міжнародного співробітництва НаУКМА, зокрема координує програмах академічної мобільності до університетів Торонто (Канада), Глазго (Велика Британія), Sciences Po, UPEC (Франція), Гельсінкі, Тампере, Юваскулє (Фінляндія), Гіссенського, Єнського, Саарландського університетів, Європейського університету Віадріна (Німеччина) та багато інших. Обіймала посаду віце-президента з міжнародного співробітництва НаУКМА, є членом Вченої Ради НаУКМА, координує чи співкоординує численні міжнародні проекти, зокрема Students' Mobility Capacity Building in Higher Education in Ukraine and Serbia (Erasmus+ KA2 CBHE), Resource and Energy Efficiency and Circular Economy (Erasmus+ KA2 EMDM), Kyiv and Glasgow Twinning for Impact: strengthening research capacity through strategic partnership (Universities UK International) та інші. Сфери дослідницьких інтересів: освітня політика, міжнародна освіта, інтернаціоналізація освіти.