2023-10-12, II Webinarium

II WEBINARIUM POLSKO-UKRAIŃSKIE

Kampusy zagraniczne: doświadczenia i uwarunkowania w Polsce i w Ukrainie

II ПОЛЬСЬКО-УКРАЇНСЬКИЙ ВЕБІНАР

Іноземні кампуси: досвід і передумови функціонування у Польщі та в Україні

Data: 12 października 2023 r.

Godzina: 13:00 - 15:00 CET

Увага! Для учасників з України - початок Форуму о 14.00 за Київським часом

Rejestracjahttps://forms.office.com/e/XyKdsNUkf0

Webinarium odbędzie się w języku polskim i ukraińskim z tłumaczeniem symultanicznym. W celu skorzystania z funkcji tłumaczenia prosimy o założenie darmowego konta i pobranie aplikacji ZOOM.

Instrukcja_pol (.pdf, 398,53 kB)

12 października 2023 r. w godz. 13.00-15.00 CET (14.00-16.00 czasu kijowskiego) Politechnika Warszawska wraz z Fundacją Rektorów Polskich i Związkiem Rektorów Ukrainy zaprasza na drugie w 2023 r. Polsko-Ukraińskie webinarium nt. "Kampusy zagraniczne: doświadczenia i uwarunkowania w Polsce i w Ukrainie".

Webinarium odbywa się w ramach projektu MEiN-PW "Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni”, finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W lipcu br. odbyło się pierwsze webinarium poświęcone konsolidacji, zapraszamy do odwiedzenia strony i zapoznania się z wynikami badań: https://www.ans.pw.edu.pl/Nauka/Projekty-naukowe/Projekt-MEiN-PW/2023-07-11-Webinarium

Tym razem przedmiotem badań ekspertów polskich i ukraińskich będą uwarunkowania prawne i  organizacyjne dotyczące możliwości otwierania w każdym z naszych krajów uczelni zagranicznych lub ich filii, a także doświadczenia funkcjonowania uczelni polskich i ukraińskich w prowadzeniu kształcenia i innej działalności poza granicami swego kraju.

Webinarium ma na celu zapoznanie się z aktualnymi wynikami badań typu „state of the art” oraz wymianę doświadczeń.

Zapraszamy serdecznie kierownictwo uczelni polskich i ukraińskich, ekspertów oraz osoby zainteresowane problematyką szkolnictwa wyższego i nauki w obu krajach do udziału w webinarium.

13:00 - 13:15

Sesja otwierająca

• prof. Jerzy Woźnicki, Lider Projektu, Prezes FRP
  • Przemysław Skrodzki, Wicedyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej MEiN