Aktualności

Rozstrzygnięcie V konkursu Mobility PW

Zdjęcie: Bartłomiej Skowron - fot. Hubert Adamczyk

Pan doktor Bartłomiej Skowron z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych otrzymał stypendium w ramach V  konkursu MOBILITY PW .

E-podręczniki wydawnictwa Cambridge University Press

Obraz: Cambridge University Press

Politechnika Warszawska otrzymała dostęp testowy do bazy e-podręczników wydawnictwa Cambridge University Press.

Dostęp do pełnych tekstów podręczników z blisko 30 dyscyplin obejmuje tytuły z zakresu dyscyplin, jak m.in.:

Rekrutacja ERASMUS+ na rok akademicki 2023/2024

Uwaga Studenci – można już składać dokumenty rekrutacyjne na wyjazdy studenckie w ramach programu ERASMUS+. Rekrutacja prowadzona jest w systemie USOS i trwa od 3 marca do 20 marca 2023. Można aplikować o wyjazd na semestr zimowy, letni oraz na cały rok akademicki 2023/2024.

Wykłady gościnne prof. Hanny Skorczyńskiej-Sznajder

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na wykłady pt. „Intercultural communication skills and awareness in an academic context” oraz „Higher education system in Spain”, które poprowadzi Profesor Hanna Skorczyńska-Sznajder, prodziekan Wydziału Administracji i Zarządzania na Universitat Politècnica de Valencia. 

Wyniki III edycji konkursu Best Paper

W rozstrzygniętym konkursie Best Paper wśród artykułów zgłoszonych do konkursu (za rok 2021) doceniono 30 publikacji pracowników Uczelni, w tym o wartości 200 punktów z naszego Wydziału.

Serdecznie gratulujemy Autorom: Profesorowi Andrzejowi Biłatowi, dr hab. Katarzynie Budzyńskiej i dr. hab. Marcinowi Koszowemu, dr Pauli Quinon oraz dr Antonio Vassallo!

Wykład dr. Dominika Sypniewskiego w ramach Data Literacy ENHANCE Winter School

Pracownicy Wydziału angażują się w różne projekty międzynarodowe, w których uczestniczy Politechnika Warszawska. 9 lutego 2023 r. dr Dominik Sypniewski z Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych poprowadził dla uczestników Winter School in Data Literacy wykład nt. prawnych i aksjologicznych uwarunkowań ochrony danych osobowych.

Spotkanie informacyjne Erasmus+

Obraz: Erasmus plus

Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych wraz ze współpracownikami oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej PW zapraszają wszystkich zainteresowanych studentów na spotkanie informacyjne dotyczące wyjazdów w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2023/2024. 

Seminarium Naukowe "Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii"

Obraz: plakat seminarium dyplomowego

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na seminarium naukowe pt. "Konstytucja wobec wyzwań nowych technologii", które odbędzie się 13 stycznia 2023 r. w formie hybrydowej (stacjonarnie w Gmachu Głównym PW, s. 213, oraz za pośrednictwem Zoom) w godz. 14:00-17:00.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Obraz: Plakat ze spotkania z prawem nowych technologii w dniu 19 tycznia 2023 roku

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Sztuczna Inteligencja pod okiem Temidy.

Termin: 19.01.2023 godz. 16:00

Link do spotkania: https://zoom.us/

Komunikat

Obraz: Wykrzyknik

W dniu 15 grudnia br. od godziny 16.00  do godziny 18.00 wprowadzone zostały godziny wolne od zajęć dydaktycznych (godziny dziekańskie).

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatkom i laureatom konkursu

Obrazek: Laureaci

W dniu 6 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatkom i laureatom konkursu dziekana na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2021/2022. Nagrody otrzymali: Mateusz Nowicki, Martyna Leonarska, Weronika Sweklej, Wiktoria Rolniczak.

Dyplomy i nagrody zostały wręczone przez Panią Dziekan Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Annę Zalcewicz oraz Panią Monikę Kuleszę-Czupryn, Dyrektor Segmentu Nauka i Szkolnictwo Wyższe Wolters Kluwer Polska.

Konferencja Naukowa "Ochrona tajemnicy adwokackiej w usługach online"

obraz: plakat konferencji

Zapraszamy na konferencję "Ochrona tajemnicy adwokackiej w usługach online" w ramach cyklu wydarzeń naukowych z okazji 15-lecia Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej pt. „Techniki cyfrowe i nowoczesne technologie – ukierunkowanie na człowieka”.

Wręczenie nagrody laureatce konkursu na najlepszą pracę dyplomową

obraz: laureatka konkursu

W dniu 29 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagrody Pani magister Aleksandrze Olszewskiej - laureatce konkursu organizowanego na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych na najlepszą pracę dyplomową z zakresu administracji w systemie ochrony zdrowia w roku akademickim 2021/2022. Wyróżniona praca pod tytułem „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczpospolitej Polskiej w krew i jej składniki jako zadanie jednostek administracji publicznej" powstała pod opieką naukową Pani doktor Katarzyny Górniak.

Gala Złotej Kredy

Obraz: Laureaci Złota Kreda 2022

W dniu 26 listopada odbyła się uroczysta XIV Gala Złotej Kredy, na której wręczone zostały nagrody wyróżnionym w roku akademickim 2021/2022 nauczycielom.

Kiermasz Świąteczny PW - Stypendium pod choinkę

Serdecznie zapraszamy w dniach 1 - 3 grudnia w godz. 10:00 - 18:00 na Kiermasz Świąteczny PW.

Na kiermaszu dostępne będą m.in politechniczne gadżety i rękodzieło autorstwa naszych pracowników, studentów i doktorantów, które będzie można otrzymać w zamian za datek. 

Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na Stypendium pod choinkę - specjalne wyróżnienie dla zdolnych i aktywnych studentów i doktorantów PW.

NADANIE PROF. DR. HAB. JERZEMU WOŹNICKIEMU TYTUŁU DOKTORA HONORIS CAUSA

W dniu 16 listopada br. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbyła się uroczystość nadania doktoratu honorowego Panu Profesorowi Jerzemu Woźnickiemu Kijowskiego Narodowego Uniwersytetu Budownictwa i Architektury.

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pracownika Wydziału

Zdjęcie: Wręczenie Medalu Komisji Edukacji Narodowej dr Orechwo

Minister Edukacji i Nauki uhonorował zasłużonych nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W dniu 15 listopada br. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył medale pracownikom Uczelni. Z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani Doktor Małgorzata Orechwo.

Serdecznie gratulujemy!

Międzynarodowa Konferencja "Public Administration challenges in European countries - Public Administration Faces Crises"

Obraz: International Conference Public Administration challenges in European countries 10 th November 2022

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych wyzwaniami, jakie stoją przed współczesną administracją na Międzynarodową Konferencję "Public Administration challenges in European countries - Public Administration Faces Crises" organizowaną przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która odbędzie się on-line w dniu 10 listopada 2022 r.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Crowdfunding – finansowanie społecznościowe jako innowacyjne rozwiązanie na rynku finansowym. Gościem spotkania będzie Pan Tomasz Chołast twórca i współwłaściciel najpopularniejszej w Polsce platformy crowdfundingowej „Zrzutka.pl”.

Termin: 27.10.2022 godz. 15:45

Link do spotkania: https://zoom.us/

Stypendium pod choinkę - wesprzyj Kiermasz Świąteczny

obrazek: plakat kiermaszu świątecznego

Zapraszamy wszystkich członków społeczności, pracowników, studentki i studentów, do przekazania Państwa rękodzieła na rzecz Kiermaszu i wniesienia swojego wkładu w kwestę na rzecz Stypendium pod choinkę. Mogą to być m.in. rysunki, obrazy, fotografie, rzeźby, maskotki, biżuteria, ceramika, stroiki.

Nagrody Jego Magnificencji Rektora

Zdjęcie: Nagrodzeni pracownicy

W dniu 30 września 2022 r. wręczone zostały pracownikom naszego Wydziału nagrody Jego Magnificencji Rektora za osiągnięcia naukowe, dydaktyczne oraz organizacyjne.

Dodatkowa rekrutacja Erasmus+

Obraz: Program ERASMUS+

Zapraszamy do udziału w dodatkowej rekrutacji na wyjazdy studenckie w ramach programu Erasmus+. Aby wyjechać na semestr letni roku akademickiego 2022/2023 należy złożyć komplet dokumentów w systemie USOS, zgodnie z instrukcją na stronie https://ans.pw.edu.pl/Studia/Erasmus.

Rekrutacja uzupełniająca potrwa do 10.10.2022.

Kursy języka mandaryńskiego

W roku akademickim 2022/2023 Instytut Konfucjusza PW oferuje studentom i pracownikom kursy języka mandaryńskiego na różnych poziomach zaawansowania, zdalnie lub stacjonarnie.

Dalsze informacje o kursach i zapisach dostępne są na stronie Instytutu pod adresem: https://www.confucius.pw.edu.pl/Kursy2

Wyniki konkursu NCN CHIST-ERA Call 2021

Logo: Narodowe Centrum Nauki

Wśród laureatów konkursu jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Katarzyna Budzyńska, prof. uczelni, która będzie realizowała projekt „Interwencje przeciwko zjawisku polaryzacji w społeczeństwie na rzecz mediów społecznościowych godnych zaufania: Od diagnozy do terapii”.

Serdecznie gratulujemy!

Absolutorium

Obraz: Absolwenci uczelni

Dziekan oraz Rada Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej mają zaszczyt zaprosić tegorocznych Absolwentów na Absolutorium i uroczyste wręczenie dyplomów ukończenia studiów.

Uroczystość odbędzie się w dniu 26 września 2022 r. o godz. 14:00 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej przy Placu Politechniki 1