Aktualności

Rozstrzygnięcie IV edycji konkursu na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW

Zdjęcie: dr Marek Porzeżyński

Pan doktor Marek Porzeżyński z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych otrzymał stypendium w IV edycji konkursu na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich w ramach projektu „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca”. Staż będzie realizowany w Keio University (Japonia).

Serdecznie gratulujemy!

Zajęcia dydaktyczne w trybie zdalnym od dnia 20 grudnia 2021 r.

Obraz: Wykrzyknik

Informujemy, że zgodnie z decyzją Rektora PW w okresie od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. zajęcia będą odbywać się w trybie zdalnym.

Erasmus+ online information meeting

Obraz: Palec na globusie

Warsaw University of Technology Centre for International Cooperation invites all students interested in participating in Erasmus+ programme to the online information meeting on December 9.

The goal of the meeting is to present the most important issues related to participation in Erasmus+ programme at WUT and reply to all of the questions you may have.

The meeting will be conducted in English.

Spotkanie informacyjne dot. programu Erasmus+

Obraz: Palec na globusie

Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej zaprasza wszystkich studentów naszego Wydziału zainteresowanych wyjazdami w ramach programu Erasmus+ na spotkanie informacyjne online 7 grudnia.

W trakcie spotkania pracownicy Biura Erasmus+ przedstawią ogólne zasady programu i odpowiedzą na pytania uczestników.

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. Tokenizacja pieniądza.

Termin: 07.12.2021 godz. 16:00

Rejestracja: https://zoom.us/

Spotkanie Rady Interesariuszy

Zdjęcie: Rada Interesariuszy Zewnętrznych WAiNS PW

W dniu 25 listopada br. odbyło się pierwsze spotkanie Rady Interesariuszy Zewnętrznych Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej nowej kadencji.

Przedmiotem rozmów był przede wszystkim rozwój różnych obszarów współpracy w zakresie doskonalenia jakości kształcenia.

Kiermasz Świąteczny PW

Obraz: Plakat Kiermasz świąteczny PW

W dniach od 2 - 3 grudnia w godz. 10:00 - 18:00 odbędzie się przed Gmachem Głównym kiermasz świąteczny, na którym będzie można będzie między innymi otrzymać uczelniane gadżety w zamian za datek na Stypendium pod choinkę dla wyróżniających się studentów i doktorantów PW.

Obowiązek noszenia maseczek w trakcie zajęć dydaktycznych

Obraz: Plakat Załóż Maseczkę

Informujemy, że na terenie Uczelni, we wszystkich pomieszczeniach i przestrzeniach zamkniętych, obowiązuje nakaz zakrywania, przy pomocy maseczki, ust i nosa. 

Z tego obowiązku są zwolnione osoby wypowiadające się podczas prowadzenia zajęć  (studenci, prowadzący zajęcia) w celu realizacji procesu kształcenia.

Wyniki konkursu MINIATURA 5

Logo: Konkurs MINIATURA

Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki piątej edycji konkursu MINIATURA.

Wśród laureatów jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr Marek Porzeżyński, który będzie realizował projekt "Prawne i etyczne ograniczenia wykorzystania danych biometrycznych w Unii Europejskiej i w Polsce".

Konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów"

Obraz: Plakat Konferencji

W dniu 9 listopada 2021 r. w godz. 11.00-16.30 odbędzie się konferencja "Polsko-Ukraińskie Forum Rektorów". Konferencja jest organizowana w ramach projektu "Polsko-ukraińska współpraca instytucji przedstawicielskich reprezentujących rektorów, na rzecz doskonalenia działania uczelni".

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_H5KS8kiDQgGt6RoIWD53mw

Monografia dra Pawła Stacewicza

Obraz: okładka monografii dra Pawła Stacewicza

Zapraszamy do lektury monografii autorstwa dra Pawła Stacewicza pt. Pojęcia jako funkcje decyzyjne. Zagadnienia filozoficzne, metodologiczne i informatyczne, która ukazała się nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej. Książka stanowi piąty tom serii wydawniczej „Informatyka a filozofia”.

Zapraszamy do lektury!

Laureaci Złotej Kredy 2021

Zdjęcie: Laureaci Złotej Kredy 2021

W dniu 23 października 2021 r. odbyła się uroczysta XIII Gala Złotej Kredy, na której wręczone zostały przez przedstawicieli studentów nagrody nauczycielom akademickim. 

Uroczystość konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej

Zdjęcie: dr Katarzyna Górniak

W dniu 21 października br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród w V edycji Konkursu o nagrodę im. Profesor Elżbiety Tarkowskiej współorganizowana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 3/2021 w sprawie wyników wyborów uzupełniających w grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Stypendium pod choinkę

Logo: Znak skrócony PW

Biuro Komunikacji i Promocji rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń do VI edycji Stypendium pod choinkę. Jest to stypendium przyznawane studentom i doktorantom Politechniki Warszawskiej zaangażowanym w promocję Uczelni oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku.

 

Szczegóły oraz regulamin na stronie:
https://www.pw.edu.pl/Stypendium-pod-choinke-2021

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 2/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Monografia dra Sebastiana Zielińskiego

Obraz: Okładka monografii dra Sebastiana Zielińskiego

Nakładem wydawnictwa Elipsa Dom Wydawniczy i Handlowy ukazała się monografia autorstwa dra Sebastiana Zielińskiego pt. Prawo do obrony podmiotu zbiorowego.

Zapraszamy do lektury!

Spotkania z Prawem Nowych Technologii

Zespół Prawa Nowych Technologii WAiNS zaprasza na spotkanie pt. mojeID, czyli e-tożsamość w usługach komercyjnych i publicznych.

Termin: 26.10.2021 godz. 16:00

Rejestracja: zoom.us/webinar/register/WN_jdKLul4HSc22KXAaqmDGTA

KOMUNIKAT

Obraz: Wykrzyknik

Wydziałowa Komisja Wyborcza Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej (okręg nr I) podjęła uchwałę nr 1/2021 w sprawie ustalenia listy kandydatów w wyborach uzupełniających w  grupie wyborczej Bw do Rady Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w kadencji 2020-2024

Link: https://www.ans.pw.edu.pl/Wydzial/Wybory-2020-2024

Student as the New European Bauhaus influencer

Obraz: Napis New European Bauhaus

Zaproszenie do dyskusji: "Student as the New European Bauhaus influencer" (26.10.2021)

Studenci funkcjonują w wielu środowiskach przez co mogą wywierać silny wpływ na różne grupy społeczne, kreując nowe ważne idee #NEB jest platformą budowania więzi, aby zapewnić zrównoważony rozwój środowiskowy.

Rejestracja: https://zoom.us/webinar/register/WN_cgRTGqplTg6bfe3FRAdipw

Medal Komisji Edukacji Narodowej dla pracownika Wydziału

Zdjęcie: Medal Komisji Edukacji Narodowej

Minister Edukacji i Nauki uhonorował zasłużonych nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

W dniu 8 października br. Jego Magnificencja Rektor Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. Krzysztof Zaremba wręczył medale pracownikom PW. Z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Pani doktor Dorota Wilkowska-Kołakowska.

Serdecznie gratulujemy!

Nagrody Jego Magnificencji Rektora

W dniu 1 października 2021 r. wręczone zostały pracownikom naszego Wydziału nagrody Jego Magnificencji Rektora za osiągnięcia naukowe oraz za wyróżniające prowadzenie zajęć dydaktycznych.

Finansowanie zagranicznych staży dydaktycznych

Logo: Skrócony znak PW

Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania do wyjazdów na zagraniczne staże dydaktyczne dla nauczycieli akademickich PW.

Finansowanie zagranicznych staży dydaktycznych w ramach projektu pn. „NERW PW. Nauka – Edukacja – Rozwój – Współpraca” obejmuje:

Nowa aplikacja programu Erasmus+

Logo: Erasmus+

W dniu 21 września br. uruchomiona została nowa aplikacja programu Erasmus+.

Dzięki aplikacji działającej na systemach Android i iOS studenci będą mogli:

  • otrzymać cyfrową europejską legitymację studencką, aby uzyskać dostęp do usług, muzeów, wydarzeń kulturalnych i specjalnych ofert na uczelni przyjmującej i w kraju,
  • sprawdzić możliwości studiowania i wybierać docelową uczelnię wśród partnerów swojej uczelni, 
  • podpisać online porozumienie o mobilności,
  • dowiadywać się o wydarzeniach i uzyskiwać przydatne informacje o docelowej uczelni.

Monografia współautorstwa dra hab. inż. Mariana Kowalewskiego, profesora uczelni

Obraz: Okładka monografii współautorstwa dra hab. inż. Mariana Kowalewskiego, profesora uczelni

Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się książka pt. Zarządzanie ryzykiem w bezpieczeństwie informacji organizacji, współautorstwa dr. hab. inż. Mariana Kowalewskiego, prof. uczelni.

Zapraszamy do lektury!