Aktualności
Publikacja dr hab. Justyny Łacny, profesor uczelni
Informujemy, że artykuł Pani dr hab. Justyny Łacny, profesor uczelni pt. „The Rule of Law Conditionality Under Regulation No 2092/2020 — Is it all About the Money?” ukazał się w Hague Journal on the Rule of Law (100 pkt).
Zachęcamy do lektury!
Publikacja dr. Pawła Jarnickiego
Nowy artykuł dr. Pawła Jarnickiego “Stimmung/Nastrój as Content of Modern Science: On Musical Metaphors in Ludwik Fleck’s Theory of Thought Styles and Thought Collectives” ukazał się w Foundations of Science (140 pkt).
Spotkanie ws. pomocy materialnej
Drodzy studenci!
W czwartek, 15 kwietnia 2021r. o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące możliwości ubiegania się o pomoc materialną w postaci zapomogi.
Publikacja dr Agaty Ferreiry
Z przyjemnością informujemy, że artykuł Pani Dr Agaty Ferreira, adiunkta z Zakładu Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych, pod tytułem "The Future of Payments in a Dit-Based European Economy: A Roadmap" znalazł się na liście dziesięciu najlepszych do pobrania prac na stronie SSRN w kategoriach: Bankowość i Polityka Monetarna, Polityka Banków Centralnych, Ekonomia Monetarna, System Finansowy i Instytucje Finansowe.
Publikacja dr Pauli Quinon
Nowy artykuł dr Pauli Quinon "Cognitive Structuralism" ukazał się w The Review of Philosophy and Psychology (140 pkt).
Zachęcamy do lektury!
Nasz pracownik dr Marcin Rojszczak uhonorowany nagrodą im. prof. Remigiusza Kaszubskiego
Podczas Forum Bankowego, corocznej konferencji organizowanej przez Związek Banków Polskich, wręczono Nagrody im. prof. Remigiusza Kaszubskiego za rok 2020. Nagroda jest przyznawana osobom, których działalność w dziedzinie bankowości elektronicznej oraz prawa nowych technologii wyróżniła się w sposób szczególny i ma charakter kreatywny.
Publikacja dra Marka Porzeżyńskiego z obszaru prawa nowych technologii
W lutym 2021 r. ukazał się artykuł dra Marka Porzeżyńskiego (Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych) dotyczący prawa nowych technologii.
Zachęcamy do lektury!
Rekrutacja WAINS ERASMUS + 2021/2022
Zapraszamy wszystkich studentów na spotkanie informacyjne dotyczące zbliżającej się rekrutacji na wyjazdy zagraniczne z programu Erasmus+
Data: 03 marca 2021
Godzina: 16:30
Publikacje dra Marcina Rojszczaka z obszaru prawa nowych technologii
W styczniu 2021 r. ukazały się dwa artykuły dr. Marcina Rojszczaka (Zakład Prawa Administracyjnego i Nauki o Politykach Publicznych) dotyczące stosowania inwigilacji elektronicznej w działalności organów publicznych.
Zachęcamy do lektury!
Zarządzenie Rektora nr 6/2021 z dnia 27/01/2021
w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 20 lutego 2021 r. do dnia 16 czerwca 2021.
Wydziałowa Rada Samorządu WAiNS
Z dniem 20.01.2021 rozpoczęła się kadencja Wydziałowej Rady Samorządu Wydziału Administracji i Nauk Społecznych w nowym składzie.
Dziękujemy wszystkim dotychczasowym członkom naszego wydziałowego organu samorządu studenckiego za uczestnictwo w życiu Uczelni, za współpracę i działania podejmowane na rzecz studentów, jednocześnie serdecznie gratulujemy nowym jej członkom.
Wyniki II edycji konkursu na granty badawcze Centrów Badawczych POB PW
Ogłoszone zostały wyniki II edycji konkursu na granty badawcze Centrów Badawczych POB PW. Wśród laureatów programu CyberiADa-2 priorytetowego obszaru badawczego „Cyberbezpieczeństwo i analiza danych” jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Katarzyna Budzyńska, prof. uczelni. Projekt [Con2Con] From Controversy to Consensus: An Insight into Conflicts in online Public Discourse (Od kontrowersji do konsensusu: Analiza konfliktu w dyskursie publicznym online) uzyskał dofinansowanie w wysokości 170 809,50 PLN na 24 miesiące.
Publikacja dr. Franka Zenkera
W styczniu b.r. ukazał się artykuł dr. Franka Zenkera (Zakład Filozofii i Etyki w Administracji WAiNS) we współautorstwie z Bin Wang pt. “Slippery Slope Arguments in Legal Contexts: Towards Argumentative Patterns”. Artykuł został opublikowany w czasopiśmie Argumentation pod adresem: https://link.springer.com/article/10.1007/s10503-020-09545-9
Zachęcamy do lektury!
Publikacja prof. dr. hab. Andrzeja Biłata
W grudniu ub.r. ukazał się artykuł prof. Andrzeja Biłata (Zakład Filozofii i Etyki w Administracji WAiNS) pt. “The correctness and relevance of the modal ontological argument”. Artykuł został opublikowany w otwartym dostępie w czasopiśmie Synthese (200 pkt, filozofia) pod adresem: https://link.springer.com/article/10.1007/s11229-020-02908-5
Zachęcamy do lektury!
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia wypełniony będzie radością i spokojem,
a rok 2021 niesie sukcesy, pomyślność i szczęście we wszystkich sferach życia
Wyniki konkursu VolkswagenStiftung
VolkswagenStiftung ogłosiła wyniki konkursu "Sztuczna inteligencja i jej wpływ na społeczeństwo jutra" przyznając finansowanie ośmiu interdyscyplinarnym i międzynarodowym konsorcjom badawczym z obszaru nauk społecznych i technicznych, które zajmują się badaniami konfliktu między sztuczną inteligencją a społeczeństwem. VolkswagenStiftung to największa niemiecka agencja pozarządowa przyznająca dofinansowanie projektom badawczym.
Konferencja naukowa „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy JST”
Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska” zapraszają na XI Konferencję Naukową „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”.
Wyniki konkursu NCN MINIATURA 4
Narodowe Centrum Nauki ogłosiło wyniki czwartej edycji konkursu MINIATURA. Wśród laureatów jest pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr Radosław Puchta, który będzie realizował projekt "Sądowa kontrola konstytucyjności ustaw jako środek wzmocnienia ochrony podstawowych wolności i praw jednostki we Francji" (wartość uzyskanego finansowania: 36 445,00 PLN).
Publikacja dr. Pawła Stacewicza i dr. hab. Marcina Koszowego, prof. uczelni
W listopadzie b.r. ukazał się numer tematyczny czasopisma „Studies in Logic, Grammar and Rhetoric” pod redakcją dr. Pawła Stacewicza i dr. hab. Marcina Koszowego, pt. „Contemporary Philosophy of Informatics” (https://content.sciendo.com/view/journals/slgr/63/1/slgr.63.issue-1.xml). Jest to przedsięwzięcie o charakterze międzynarodowym z udziałem tak wybitnych filozofów informatyki jak Raymond Turner i Giuseppe Primiero. W numerze znajdują się publikacje kilkorga pracowników naszego wydziału: Zbigniewa Króla, Pauli Quinon, Pawła Stacewicza, Michała Stelmacha i Oleny Yaskorskiej-Shah.
Zachęcamy do lektury!
Złota Kreda 2020 - Laureaci z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
W dniu 16 listopada 2020 r. podczas obchodów Święta Politechniki Warszawskiej przedstawiono listę laureatów nagrody Złotej Kredy, którą studenci przyznali nauczycielom akademickim wnoszącym szczególny wkład w ich edukację
Publikacja dra hab. Piotra Radziewicza, prof. uczelni
Pracownik naukowy Wydziału Administracji i Nauk Społecznych PW dr hab. Piotr Radziewicz, prof. uczelni, opublikował artykuł pt.: Kryzys konstytucyjny i paradygmatyczna zmiana konstytucji w czasopiśmie Państwo i Prawo. W artykule autor broni tezy, że kontrola rozproszona ustaw, którą polskie sądy podjęły w reakcji na kryzys konstytucyjny wywołany „sporem o TK”, wykształciła mechanizm obronny demokracji konstytucyjnej i w konsekwencji prowadzi do zmiany konstytucji.
Zachęcamy do lektury!
Zarządzenie Rektora nr 127/2020 z dnia 02/11/2020
w sprawie prowadzenia zajęć dydaktycznych w Politechnice Warszawskiej w okresie od dnia 16 listopada 2020 r. do dnia 29 stycznia 2021 r.
Szkolenie wstępne BHP dla Wydziału Administracji i Nauk Społecznych
Dział ds. Szkoleń przedstawia informację dotyczącą utworzonych dla naszego Wydziału grup, do przeszkolenia studentów I roku z zakresu BHP.
Szkolenia, Centrum Informatyzacji PW, Ośrodek Kształcenia na Odległość, OKNO
Dział ds. Szkoleń PW uprzejmie informuje o organizowanych przez Centrum Informatyzacji PW oraz przez Ośrodek Kształcenia na Odległość:
- bezpłatnych konsultacjach indywidualnych MS Teams – poziom podstawowy (CI PW)
- bezpłatnych kursach szkoleniowych Moodle – wprowadzenie do pracy z platformą dydaktyczną (OKNO)
Zmiana terminu składania wniosków w ramach Funduszu Stypendialnego
W związku z sytuacją wywołaną pandemią COVID-19, zostają wydłużone terminy na składanie wniosków o pomoc materialną, wynikających z Regulaminu świadczeń dla studentów Politechniki Warszawskiej w roku akademickim 2020/2021.
« Poprzedni Następny » 1 2 3 4 5 6 7 8 9