Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego

Konferencja naukowa

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej i Politechnika Warszawska

6 i 7 listopada 2017 r.

W dniach 6-7 listopada 2017 r. odbędzie się już jubileuszowa – XX konferencja naukowa pt. "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego". Organizatorami konferencji są: Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Państwowa Szkoła Wyższa w Białej Podlaskiej im. Papieża Jana Pawła II, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska".

Obrady pierwszego dnia konferencji (6.11.2017) odbędą się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast drugiego (7.11.2017) na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Podczas pierwszego dnia przewiduje się m.in.:

• prezentacja rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego,
  • wręczenie statuetek laureatom i dyplomów najlepszym gminom wiejskim, miejsko-wiejskim, miejskim oraz miastom na prawach powiatów,
  • debata nt. systemu kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego.

Natomiast podczas drugiego dnia przedstawione będą wystąpienia naukowe dotyczące społecznych, gospodarczych i zarządczych aspektów zrównoważonego rozwoju.

Z uwagi na przepisy porządkowe Sejmu Rzeczypospolitej – zapisy na konferencję są obowiązkowe. Proszę skorzystać z poniższego formularza zapisu (w systemie evenea.pl).

Koszty konferencji

Uczestnictwo w konferencji jest bezpłatne – zarówno udział w obradach podczas pierwszego (w Sejmie Rzeczypospolitej), jak również podczas drugiego dnia (na terenie Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej).

Odpłatnosci podlega publikacja wystąpienia konferencyjnego w ramach recenzowanej monografii polskojęzycznej. Tegoroczny koszt to 250 zł. Podstawą do publikacji jest uzyskanie dwóch pozytywnych recenzji.

Wpłaty należy dokonać na poniższy nr konta bankowego:

Wydział Administracji i Nauk Społecznych PW

Pl. Politechniki 1

00-661 Warszawa

W tytule przelewu należy umieścić: "Konferencja 6-7.11.2017" oraz dane autora referatu.

Komitet organizacyjny:

• dr Sławomir Jakubczak – Przewodniczący