Peter Gärdenfors z wizytą w Politechnice Warszawskiej

s200_peter.g_rdenfors
Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej (Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej) oraz Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu Dysput Pitagorejskich. Spotkanie odbędzie się 10 marca 2020 roku (wtorek) o godzinie 16.30 w sali 206  (GG PW). Gość specjalny, prof. Peter Gärdenfors (Lund University, Szwecja) wygłosi referat pt. Using Conceptual Spaces to Model the Structure of Empirical Theories. Spotkanie poprowadzi dr hab. Hajo Greif (Międzynarodowe Centrum Ontologii Formalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych, PW).
plakat a3-page-001

Plakat do pobrania w formacie PDF

Björn Peter Gärdenfors (ur. 21 września 1949 r.) jest profesorem kognitywistyki na Uniwersytecie w Lund, jednym z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawanych współczesnych filozofów. W latach 2011–2017 był członkiem Komitetu Noblowskiego w dziedzinie nauk ekonomicznych. Jest członkiem Academia Europaea. Badania jego obejmują kilka obszarów: rewizję przekonań, teorię decyzji, filozofię nauki, tworzenie koncepcji, przestrzenie pojęciowe, semantykę poznawczą oraz ewolucję poznania i języka. Ważniejsze publikacje: “The Geometry of Meaning: Semantics Based on Conceptual Spaces” (Cambridge, Mass. 2014), “Conceptual Spaces: The Geometry of Thought” (Cambridge, Mass. 2000), “How Homo Became Sapiens” (Oxford – New York 2003).

Przy okazji wizyty w Polsce prof. Gärdenfors weźmie też udział w warsztatach Computational Modelling II, które odbędą się 11 marca w Krakowie, 12 marca natomiast wygłosi we Wrocławiu wykład pt. How Homo Became Sapiens w ramach cyklu Filozoficzne wtorki.

Patronat medialny:

filozofuj