Delegacje z Chin

W dniach 6-7 listopada gościliśmy delegacje z dwóch Uczelni chińskich:  Sichuan Academy of Social Sciences oraz Chongqing Institute of Public Administration.

Spotkanie poświęcone było przyszłej współpracy naszego wydziału z jednostkami naukowymi z Chin w zakresie badań naukowych, wymiany kadry akademickiej oraz współorganizacji wydarzeń naukowych. Intencją obu spotkań było wzmocnienie międzynarodowej wymiany i współpracy między Uczelniami z Chin a Politechniką Warszawską. Przy czym w przypadku Sichuan Academy of Social Sciences chodzi w szczególności o badania nad szeroką pojętą kulturą (sztuką, filozofią, religią, itd.), natomiast w przypadku Instytutu Administracji Publicznej w Chongqing promowanie komunikacji między Instytutem a powiązanymi uczelniami / uniwersytetami i think tankami w ramach inicjatywy "Belt and Road", przekazywanie wyników badań obu stron w dziedzinie administracji i zarządzania gospodarczego oraz współpracę między obiema stronami w zakresie zarządzania kryzysowego urzędników służby cywilnej i szkoleń w zakresie prawa.

Delegacje z Chin