Konferencja współorganizowana przez WAiNS

Baner-konferencja

W dniach 15 i 16 października 2018 r. odbędzie się kolejna konferencja naukowa pt. "Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego".

Organizatorami konferencji są:

• Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej,
  • Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  • Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska"

Obrady pierwszego dnia konferencji (15.10.2018 – poniedziałek) odbędą się w gmachu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, natomiast drugiego (16.10.2018 – wtorek) na Wydziale Administracji i Nauk Społecznych w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.

Tematem przewodnim konferencji, podobnie jak w latach poprzednich, pozostają społeczne, prawne, gospodarcze i zarządcze aspekty zrównoważonego rozwoju.

I.             Plan ramowy konferencji:

Pierwszy dzień konferencji, który odbędzie się w gmachu Sejmu RP, poświęcony będzie:

• prezentacji rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego;
  • wyróżnieniu najlepiej rozwijających się jednostek samorządu (gmin wiejskich, miejsko-wiejskich, miejskich oraz miast na prawach powiatu)
  • prezentacji wystąpień merytorycznych przez przedstawicieli m.in. Politechniki Warszawskiej oraz Polskiego Funduszu Rozwoju

Drugi dzień konferencji, który odbędzie się w gmachu Politechniki Warszawskiej, poświęcony będzie:

• prezentacji wystąpień naukowych przez przedstawicieli m.in. Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Politechniki Częstochowskiej, Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej;
  • prezentacji prac naukowych przygotowanych przez młodych naukowców.

Poniżej prezentujemy plan ramowy konferencji.

15 październik 2018 r.   I dzień konferencji – poniedziałek
Miejsce Sejm RP
Adres ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa
Sala Sala Kolumnowa im. Kazimierza Pużaka
1030 – 1100   Rejestracja uczestników
1100 – 1130 Otwarcie I dnia Konferencji
1130 – 1230

Wystąpienia tematyczne:

• Polski Fundusz Rozwoju
  • Anagmis
  • Politechnika Warszawska
1230 – 1300 Przerwa kawowa
1300 – 1400

Prezentacja rankingu uszeregowanego wg. poziomu syntetycznego miernika

rozwoju

1400 – 1415 Zamknięcie I dnia konferencji
16 październik 2018 r. II dzień konferencji – wtorek
Miejsce Politechnika Warszawska, Gmach Główny
Adres Plac Politechniki 1, Warszawa
Sala 206 (IIp.)
0930 – 1000   Rejestracja uczestników
1000 – 1015 Otwarcie Konferencji
1015 – 1145 Sesja I
1145 – 1300 Sesja II
1300 - 1315 Zamknięcie II dnia konferencji

Aktualny plan jest do pobrania tutaj: PDF

II.             Rejestracja:

Przypominam, iż podobnie jak w latach poprzednich – rejestracja na konferencję jest obowiązkowa. Ostateczny termin rejestracji to 11 październik 2018 r.

Rejestracja jest możliwa tylko przez system evenea.plhttps://zrjst2018.evenea.pl/

Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny.

III.            Kontakt z organizatorami

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu mail: konferencja_zr@ans.pw.edu.pl

IV.            Partnerzy konferencji

Baner - partnerzy

V.            Ważne terminy:

Termin Działanie
7 październik 2018 r. Ostatni dzień zgłoszenia tematu referatu / wystąpienia
11 październik 2018 r. Ostatni dzień rejestracji na konferencję

15 październik 2018 r. I dzień konferencji (Sejm RP) – poniedziałek
16 październik 2018 r. II dzień konferencji (Politechnika Warszawska) – wtorek

26 listopad 2018 r. Ostatni dzień na przekazanie gotowego artykułu naukowego

listopad 2018 r.- styczeń 2019 r.* Proces recenzji monografii naukowej

luty 2019 r. - maj 2019 r. * Prace redakcyjne i druk w Oficynie Wydawniczej Politechniki Warszawskiej

* - terminy mogą ulec zmianie. Biuro konferencji będzie informować autorów na bieżącą drogą mail’ową.

VI.            Możliwość publikacji:

Podobnie jak w poprzednich latach, Organizatorzy przewidują przygotowanie recenzowanej monografii zawierającej wybrane wystąpienia konferencyjne dot. dotyczące społecznych, prawnych, gospodarczych i zarządczych aspektów zrównoważonego rozwoju w jednostkach samorządu terytorialnego.

Wystąpienia konferencyjne, które spełnią wymogi redakcyjne i merytoryczne właściwe dla artykułów naukowych, zostaną opublikowane w planowanej monografii po uzyskaniu pozytywnych recenzji naukowych.

Pragnę nadmienić, iż koszt procesu wydawniczego dla autorów spoza Politechniki Warszawskiej wynosi 400 zł.

Osoby zainteresowane publikacją – zapraszam do bezpośredniego kontaktu z Biurem Konferencji (mail: konferencja_zr@ans.pw.edu.pl).

VII.            Publikacje z poprzednich lat:

Wszystkie recenzowane monografie były wydane przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Warszawskiej

Konferencja: Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego - 15-16.10.18